Jump to content

Mekhjälp i Luleå/Norrbotten?


Recommended Posts

Hej
Är det någon här i Luleå med omnejd (Boden, Piteå, Älvsbyn, Kalix)?

Har två stycken LC90 som behöver lite vård. Jag skulle helst vilja lära mig ta hand om bilarna själv men har inte förutsättningarna så om någon vänlig själ vill försöka lära mig lite eller ge råd vore jag väldigt tacksam. 

Finbilen är en diesel som hade för höga utsläppsvärden i besiktningen. Har inte försökt laga den så jag vet inte vad det beror på. Var inne på två verkstäder som inte tog emot den, samma framgång i telefon och så blev den ståendes. För trist att den bara står och rostar. De är bägge rätt rostiga undertill och skulle behöva svetsas. På bensinaren är det främst att få tillbaka rätten att använda dragkroken som är aktuellt. Sen finns det säkert en hel del allmän service som vore nyttig.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.